IMAGINE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

what's your problem?

2 posters

what's your problem? Empty what's your problem?

Mesaj tarafından Lee Min Heon Salı Kas. 06, 2012 11:26 am

Lee Min Heon & Woo Jong Jin

Üstünde küçük küçük kalp desenleri olan bardağının kulpundan sıkıca kavradı. Sıcak kahvesinden büyükçe bir yudum almıştı. İçtiği büyükçe yudum içini ısıtmıştı. Gülümsedi. Soğuk havalarda boğazından, midesine sıcak bir şeyin gittiğinde verdiği hissi seviyordu. Bu hissi kısaca mutluluk olarak tanımlayabilirdi. Soğuk havayı sevmeyen insanlar için bu gerçek bir mutluluktu. Bardağı tekrardan masaya geri koydu. Gözü netbookunun sağ altında yazan saate ilişti. Biri on sekiz geçiyor. Randevusunun başlamasına az kalmıştı. Bir on beş dakika falan. Bu kısa tatilini masada boş boş oturarak geçirmek taraftarı değildi pek. Eli netbookunun faresine gitti. Hızlı bir hareketle açtığı googleda hemen twitterine girdi. Boş zamanlarında twitterde dolanmayı severdi. Orada birçok şeyi takip edebiliyordu en azından. Haber izlemeyen birine göre twitter en iyi sosyal ağ paylaşımlarından birisiydi ona göre. Anasayfada dolanıyor, haber kanallarının paylaştığı haberlere bakıyordu. Uzun ve narin parmaklarıyla tuttuğu bardağı eline alarak ayağıya kalktı. Tekradan saate baktı. İkiye beş var. Ne! Saat iki olmuştu bile. Ne kadar da çabuk geçmişti zaman. Gelecek hastasıyla terapisinin başlamış olması gerekiyordu. Fakat hasra ortalıkta yoktu. Nerede kalmıştı bu? Ahh, insanların terapiye geç kalmasından nefret ederdi. Kahveden hızlıca bit yudum aldı ve bardağı masaya koydu. Cama doğru ilerledi. Topuklu ayakkabılarının, parke zeminde çıkardığı o güzel tınılar onu rahatlattığı pekte söylenemezdi. Sol elini cama koydu. Lanet olsun! Yağmur yağıyordu. Yağmur yapmasını pek sevmezdi, fakat yağmurun o hoş kokusunu ve rahatlatma hissini severdi. Tebessüm etti. Terapiye gelecek kişinin neden geç kaldığı anlaşılıyordu besbelli. Sahi, çocuğun adı neydi? Wong Jung Jin? Hayır hayır. Woo Jong Jin? Ah, bu da değildi. Woo Jong Jin! ''Hah! Woo Jong Jin'' Çocuğun ismini hatırlamasının verdiği mutlulukla gülümsedi. Günde o kadar çok kişiyle konuşuyordu ki, hastalarının adını hatırlamak biraz zor oluyordu onun için.

En son Lee Min Heon tarafından C.tesi Kas. 10, 2012 12:13 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Lee Min Heon
Lee Min Heon
Psikolog
Psikolog

Lakap : Psikopat Psikolog

what's your problem? Empty Geri: what's your problem?

Mesaj tarafından Woo Jong Jin Cuma Kas. 09, 2012 11:05 am

Yağmur damlaları çok geçmeden üstüne birer birer düşmeye başlamıştı.Soğuk soğuk tenine değen yamurlardan kaçarmışcasına adımlarına hızlandırmış,yoluna odaklanmıştı.Yürümeyi tercih etmemeliydim.Normalde taksiyle gelebilirdi,fakat yürümeyi tercih etmişti nedense.Onun gibi tembel bir vücuda sahip olan biri için bu oldukça garipti.Kuru soğuk gibi nemli soğuktan da hoşlanmmıyordu.Vücudunu dizlerine kadar kaplayan siyah paltasonu bir kez daha sıkılaştırdı.Adeta koyu kırmızı atksının içine gömüldüğünden nefes almak onun için biraz zordu.Ama burnunun üşümesini istemiyordu.Saedece küçük bir seçim yapmıştı...

Kaldırımda olmasına rağmen gelip geçen arabalar üstüne su fışkırtmakta eksik kalmıyordu.Sabretmekte oldukça zorlanıyor olmasına rağmen yine de ifadesizdi.Psikoloğuna gidene kadar kimseyle konuşmayacak,kimseye karşı herhangi bir davranış sergilemeyecekti.Başka bir değimle bugünü psikoloğu için saklıyordu.Şuanki ruh hali pek iyi olmasa da son bir kaç gün onun için iyi geçmişti.Jia'ya küçük çaplı bir şekilde aşkını itiraf etmişti.Yüzünde hafif bir tebessüm oluşurken kliniğin giriş katına girdi.Burası dışarısına göre hafif ılımandı,soynuna sarmış olduğu gevşetirken Min Heon noonasının olduğu odaya ilk adımı attı.Üstünde su damlıyordu,şemsiyesiz buraya geldiği herhanlinden belli oluyordu.Ilsanmış saçalrının arkasını utanmış bir ifadeyle kaşırken elinde br fincanla onu bekleyen psikoloğunu sakince süzdü.''Sanırım geç kaldım.''Başıyla onaylayan psikoloğu ona hafif bir gülümsemeyle bakıyordu.Çoğu kısmı ıslanmış olan platosunu çıkarıp uzun inca askılıklardan birine asktı.Biraz rahatladığı yüzünden okurunur gibiydi.Ellerini ovuştururken noonaya döndü.''Konuşmak için can atıyorum.''
Woo Jong Jin
Woo Jong Jin
III. Sınıf
III. Sınıf

Lakap : slybody

Mesaj tarafından Lee Min Heon C.tesi Kas. 10, 2012 12:09 am

Karşısındakinin yarısı, tamam vücudunun büyük bir kısmı ıslanmış bir şekilde duruyordu. Elindeki kahveyi masaya bıraktı ve ayağıya kalktı. Jong Jin, paltosunu asmış ona doğru bakıyordu. ''Oh, bu o zaman iyiye işaret değil mi? İlk geldiğinde böyle değildin, ağzını bıçak açmazdı.'' Aklına birden ilk günleri gelmişti. Nede çabuk geçmişti 2 ay değil mi? Jong Jin, ilk gün geldiğinde oturduğu yerde büzüşmüş bir halde otururdu sürekli. Ağzını bıçak açmazdı. Cımbızla laf alırdı ağzından. Ne kadar da zordu, konuşmak istemeyen bir erkeği konuşturmak.. Ama tanışalı iki üç hafta geçtikten sonra, buraya alışmış olmasını umuyordu. Umduğu gibi olmuştu zaten. Her ne kadar çok konuşmasa da, konuşuyordu işte. İfadesiz bir suratla konuşurdu hep. Ama şimdiye bakıyordu ki, 2 ay önceki Jong Jin'den pek eser yoktu. Şimdi rahatça konuşuyordu. Daha önce kendisine sürekli ''doktor'' derdi. Şimdiyse ''noona'' Bu gerçekten iyiye işaretti, değil mi?

''Sana havlu getirmemi ister misin Jong Jin? Ondan sonra anlatmak istediğin her şeyi anlatırsın. Üşütürsen hasta olabilirsin'' Çocuğun yanına gitti ve onu koltuğa oturtturdu. Askılığın yanındaki demir dolabı açıp içinden beyaz ipek bir havlu çıkardı. Yumuşak havluyu Jong Jin'in eline verdi. ''Bununla saçlarını kurumalısın, hasta olmanı istemiyorum tamam mı?'' Sandalyesine oturdu ve masanın üstündeki beyaz telefona uzandı eli. ''Jae Hwa, buraya sıcak çikolata getirir misin? Ah, evet üçüncü kata.'' Telefonu kapattıktan sonra gülen bir suratla Jong Jin'e baktı. Açılan kapının gıcırtısıyla kafasını kapıya döndürdü. Jae Hwa gelmişti bile. Arayalı daha üç dakika olmamıştı. İşaret parmağıyla Jong Jin'in önündeki masayı işaret etti. Hademe bardağı masaya koyduktan sonra hiç beklemeden çıktı. Hoş, hademenin erken gelip sıcak çikolatayı vermesi iyi olmuştu. Tam konuşmanın ortasında da gelebilirdi. Bu tamamen bir intihar sebebiydi.
Lee Min Heon
Lee Min Heon
Psikolog
Psikolog

Mesaj tarafından Woo Jong Jin C.tesi Kas. 10, 2012 3:45 am

Psikoloğunun konuşması ile hafifçe gülümsedi.Evet buraya ilk geldiğindeki hali hatırlıyordu.Abisinin zoruyla,yaka paça.Olsun yine çok zaman geçmemesine rağmen büyük yol kat etmişti.Bundan da memnundu.Sabit durduğu yerden Min Heon'un isteğiyle ayrılıp bir koltuğa oturdu.Çok yürümüştü ve bacaklarının acısı oturduğunda çıkmıştı.Sitemle dizlerini ovalarken noonanın verdiği havluyu yavaşça aldı.Yumuşak.Çok geçmeden ıslanmış olan saçlarını nazikçe kurulamaya başladı.Cidden bu ona iyi gelmişti.Hem en azından o sırılsıklam hiçten kurtulmuştu.Üstünün uyunu da def etmeye çalışırken bir yandan da psikoloğunu belli etmeden dinliyordu.Sıcak çikolata? Evet sıcak bir şeyler onun için oldukça iyi gelebilirdi.Saçalrını kurulama işi bitince yavaşça havluyu boş bir yere koydu.Elelrini birleştirdiğinden kapı çalınıp görevli gelmişti.Bu hızı sevmişti,hem açıkcaıs içmek için can atıyordu.Önüne konan sıcak çikolatadan hazla bir yudum aldı.Güzel.Memnun bir ifadeyle noonaya bakarken bardağı tekar ağzına götürdü.Yağmurdan kurtulup sıcak bir şeyler içtiğinden çok mutlu olduğu söylenebilirdi.

Sıcak bardağı elinde tutup elinin ısısının yükselmesini bekliyordu.Çikolatanın sıcaklığı bile işe yarıyordu,bu çok iyidi.''Neden bu kadar aniden bastırdı ki yağmur?Cidden yürümek isteyişime bin pişman oldum.Artık ne olur ne olmaz diye hep taksiyle geleceğim.'' Gülüyordu,yani evet bu sırıksıklam rezil rüsfa haline gülüyordu.Ama utanmıyordu,çünkü karşısında utanç duyacağını biri yoktu.Artık ablası gidi gördüğünden Min Heon'a karşı oldukça samimiydi.Eskisi gibi onu bir 'zorunluluk'gibi görmüyor,her şeyini paylaşaşabileceği biri gibi görüyordu.Min Heon bu buz prensinin biraz çekilir ve sevecen olmasına katkı sğalamıştı.Hatta belki de birilerine aşkını sunabilmesine bile....
Woo Jong Jin
Woo Jong Jin
III. Sınıf
III. Sınıf

Mesaj tarafından Lee Min Heon C.tesi Kas. 10, 2012 4:28 am

Bitmek üzere olan kahvesini de bitirdi. Minik kalp desenleri olan bardağını masasına koyarken googledan çıkmayı da ihmal etmedi. Herhangi bir şeyin onların seansını bozmasını istemiyordu. Google sayfasını ve laptopunu kapattıktan sonra Jong Jin'e döndü. Kurumaya yüz tutmuş saçları, titreyen parmakları. Gerçekten de sırılsıklamdı. Masanın ucunda duran klimanın kumandasına uzanarak klimayı açtı. Jong Jin'in üşümesini istemiyordu. Aklına takıldı. Belkide bu yüzden ona noona diyordur. Ona küçük kardeşi gibi davrandığı içindir belkide. Gülümsedi.

Konuşmaya bir yerden başlamaları gerekiyordu. Bir yerden konu açmaları gerekirdi seansa başlamaları için. Genelde ilk adımı atan hep kendisi olurdu. Bu sefer topu Jon Jin'e atacaktı. Eğer zorlanmadan bir konu başlatabilirse, gerçekten büyük ilerleme kaydedeceklerdi. Bir terapist olarak bunu yapmalıydı. Masanın üstünde açık olan not defterini biraz daha kendine çekerek eline bir kalem aldı. Saat iki yirmi iki, tarih on kasım iki bin on iki, cumartesi. Woo Jong Jin. okuyabileceği kadar büyüklükte el yazısıyla not aldıktan sonra kalemi defterin arasına koydu ve gözlerini çocuğa çevirdi. Gülen bir suratla ona bakıyordu. ''Bugün konuya sen başla.''
Lee Min Heon
Lee Min Heon
Psikolog
Psikolog

Mesaj tarafından Woo Jong Jin C.tesi Kas. 10, 2012 7:08 am

Ellerini kurumaya yüz tutmuş saçalrının arasında gezdirdi.Ben mi? Hafif bir utanç ile sırıtıyordu.Yalancı bir öksürükten sonra ellerini hırkasının cebine soktu.Kazağının üsütne bir de hırka giymişti.Evet bu kırmızı hırkayı seviyordu,sıcak tutuyordu bir nevi.''Peki...'' Göz ucuyla küçük bir bakış attı noonasına.Nasıl başlamalıydı,ve ya onuyu nasıl ilerletmeliydi bilmiyordu.Garip bir durumdaydu açıkçası.Fakat ona yönelen bakışlar yüzünden hızlı olması gerektiğinin farkındaydı.''Derslere az da olsa önem vermeye başladım gibi.''Gözlerinin masanın üstünde duran boş bardağa dikmişti.''Kim bilir belki de üniversite sınavlarına girerim.'' Psikoloğuna kısa bir süre göz gezdirdikten sonra yine gözlerini kaçırdı.Dişlerini sitemle sıkıyordu.''Ah tabi kazanma olanağım düşük.'' Umutsuzdu,aslında umutlu olmaya da çalışıyor gibi bir hali yoktu.Çoktan her şeyin farkına varmış yaşını başını almış biri gibiydi.Yani yüzünden öyle olduğu okunuyordu.

Derin bir nefesle sırtını yumuşak beyaz tonların hakim olduğu koltuğa yasladı.Gerilmişti.Sırtını biraz oynatıp boynunun yükünü arkaya doğru verdi.Son olarak da gözzlerini kapadı.Evet uyumayı hazırlanıyor gibiydi.Psikoloğu bu duruma garipsememiyordu büyük ihtimal.Bunu her gelişinde yapar olmuştu çünkü.Bir yatağa uzanmış gibi yayılmıştı adeta.Ellerini ceplerinden çıkardı.Biraz terlemişti.Sonuçta ısıtıcı çalışıyordu.''Etraf sıcaklayınca uykum geldi.Aah.'' Boynunu düzeltip noonaya baktı.Merak uyandıran bir ifade vardı yüzünde.Kısa bir süre böylece kaldı ardından yüzünü başka bir yöne çevirip konuşmaya devam etti;''Sence şansımı deneyip sınava girmeli miyim?.Karar veremiyorum...''

Woo Jong Jin
Woo Jong Jin
III. Sınıf
III. Sınıf

Mesaj tarafından Lee Min Heon C.tesi Kas. 10, 2012 7:47 am

'' İşte yanlışın üçüncü ve iç karartıcı cümlenden başlıyor Jong Jin. Şansın az olsa da yada hiç şansın olmasa da ne pahasına olursa olsun, o sınavı başarıyla geçemesende, istediğin yeri kazanamasan da o sınava girmekle yükümlüsün. Ah tabi, üniversiteye girip girmemek sana kalmış bir şey. Senin seçimin. Ama kendine güvenmelisin. Şans eseri, talih bunun gibi şeyleri sen yaratırsın, onlar seni değil. Sen ne kadar kendine güvenirsen, ne kadar inanırsan senin şansın ve talihin o kadar açıktır. Hiç çevrende 'çalışmadım ama tam puan aldım' diyen bir arkadaşını gördün mü? Gördüğünü var sayıyorum. O her ne kadar çalışmadım dese de, aslında o farkında olmadan hep çalıştı. Derse katılması, ek ders alması yada test çözmesi bile onun çalışmasına yardımcı olur. Ama cümlede asıl mesaj şu, kız yada erkek kendisini çalışmadı farz ediyor. Çalışmadıysa da düşük alma ihtimalinin çok yüksek olacağını da biliyor. Fakat buna rağmen kendisine güvenerek vede inanarak bu sınava girip başarılı oluyor. Ve sende bu sınava girmelisin'' Çok fazla uzun konuştuğunun farkındaydı. Ama birisinin bunları söylemesini ve Jong Jin'in kendisine güvenmesini sağlamalıydı. Yoksa karşısındaki genç delikanlı tüm hayatı boyunca kötü bir yaşamda yaşayabilirdi. Şu devirde hangi insanı lise mezunu olarak alıyorlardı ki? Hadi sanat lisesinde okuyanların işi biraz daha kolay olsa da, üniversiteden mezun olmalı ve elinde bir diploması olmalıydı. Asıl önemli olan aslında diploma yada üniversite değildi. Kendisine olan güveni. Bunun fakına varırsa çok büyük işler başarabilirdi. Defterinin arasına koyduğu kalemi alarak deftere not almaya başladı. ''Kendisine güvenmeli vede inanmalı''
Lee Min Heon
Lee Min Heon
Psikolog
Psikolog

Mesaj tarafından Woo Jong Jin C.tesi Kas. 10, 2012 12:51 pm

Psikoloğunu ağzını açmayıp sessizce dinledi.Evet uslu çocuk olmuştu birden bire.Vücüdunu doğrultmuş yine ellerini birbirine adeta bağlamıştı.Min Heon'un sözleri bitince onaylar bir şekilde başını salaldı.''Bu çok açıklayıcıydı.'' Cidden ona çok iyi örnek olan bir noonaydı Min Heon.Kısa bir anlığına noonasına bir bakış atıp yine önüne yöneldi.''Ne gayem,ne de bir hayalim var.Cidden boş bir beyine sahibim.İstediğim bölümün olduğundan bile şüpheliyim.Çünkü istediğim bölümün ne olduğunu bilmiorum.Belki dans konusunda biraz yeteneğim olabilir ama bilmiyorum dansçı veya benzeri bir şey olmak hiç adam akıllı aklımdan geçmedi.Önemsemedim.''Sıkıntıyla dolu bir nefes çekti içine.Söyledikelrinde yüzde yüz haklıydı.Hiç gelecek için bir plan yapmamıştı.Kaba bir tabirle ot gibi yaşamıştı resmen.Böyle olmakta bir sakınca görmemişti.Abisini duymamazlıktan gelip babasının o tiksinti verip bol iğneleme içeren sözlerini de umursamamıştı.Belki de onu bu durumun kötülünden kurtarabilecek kimse yoktu.Umutsuz bir vaka olduğunu düşünüordu artık.Lanet olsun. Ellerini ovuştururken noonaya bir kez daha baktı.Elini bir kalem alıp koltuğuna yaslamıştı.Sürekli parmak uçlarıyla döndürmüş olduğu kalemiyle düşünüyor gibi bir hali vardı.Zaten bu oldukça muhtemeldi.Bir kaç dakikalığına etrafa bir sessizlik yayıldı.Düşünmek için iyi bir ortam vardı yani..Neyse ki.

Woo Jong Jin
Woo Jong Jin
III. Sınıf
III. Sınıf

Mesaj tarafından Lee Min Heon C.tesi Kas. 10, 2012 1:27 pm

Deri koltuğuna yaslanmış, dikkatlice Jong Jin'i dinliyordu. Elindeki kalemiyle çocuk hakkında kısa kısa notlar yazıyordu. Konuşmasının bitmesinden sonra yaklaşık beş dakika kadar sessiz geçirdiler. Sadece saatin tik tak sesleri duyuluyordu. Tik tak, tik tak, tik tak... Vücudunu düzleştirmesiyle, deri koltuktan çıkan ses tüm sessizliği bozmuştu. Derin bir nefes aldı. ''Herhangi bir yeteneğin olmayabilir, bir istikbalin de olmayabilir. Yada okuma isteğin de olmayabilir. Ama bunların eksikliği yada olmaması senin hayatını etkilememeli. Örneğin ben. Herhangi bir özel yeteneğim yok. Dans, ses, modellik, çizim vesaire. Ben sadece ilgi alanıma gittim. İnsanları dinlemek. Benim aklımda psikolog olmak yoktu. Yada başka bir şey. Senin gibiydim lise yıllarımda. Hiçbir özelliğim yoktu. Sadece arkadaşlarım canları sıkılınca benimle konuşurlardı. Bu üniversiteyi seçmemde etkili olmuştu. Bak, şimdi buradayım ve psikoloğum. Bazen ummadığın şeyler ummadığın anda gerçekleşiyor. Sanat lisesinden mezun oldun diye illa sanatsal şeylerle uğraşacak diye bir kaide yok. İlgi alanına git. Fotoğraf çekmek mi? Profosyönel fotoğrafçı ol. Çizim mi yapmayı seviyorsun? Ressam ol. Resim çekinmeyi mi seviyorsun? Model yada ulzzang ol. Ne olursan ol. Ama genede bir işin, bir hayalin yada bir ilgi odağın olsun. Ne ilgini çekiyorsa ona git. Bu cinsel içerikli konular da olabilir. Sanatla ilgili konular yada tıpla ilgili konular da olabilir. Konusu fark etmez. Bir ilgi alanı bul ve onunla ilgilen. Sana söz veriyorum ki, istediğin mesleği, istediğin üniversiteyi kazanman için sana hem maddi hemde manevi yardımda bulunurum. Sen yeter ki iste, güven ve başar. Emin ol gerisi çorap söküğü gibi gelecektir'' Parmakları arasında çevirdiği kalemi baş ve işaret parmağının arasına aldı. ''Kararsız'' Kalemi tekrardan kitabının arasına koydu ve ayağa kalktı. Bir bardak su içme zamanı gelmişti bile. Ağzı kurumuş, dili damağına yapışmıştı. Eline aldığı pet bardağa su doldurup bir dikişte bitirdi. Gerçekten de susamıştı. Bardağı çöpe attıktan sonra çocuğun tam karşısındaki koltuğun önüne geldi. Eteğini düzelttikten sonra çocuğun karşısına oturdu. Ona kendini ne kadar yakın hissettirirse o kadar verimli olurlardı.

Lee Min Heon
Lee Min Heon
Psikolog
Psikolog

Mesaj tarafından Woo Jong Jin Ptsi Kas. 12, 2012 6:20 am

Eliyle anlını ovalanıyordu.Psikoloğunun sözlerini dinlerken düşünmeden edemiyordu.Onun küçük bir ilgi alanı bile yoktu.Cidden çoğu kişiye göre oldukça boş ve umutsuz biriydi.Başını elleri aarsına aldı,kambur bir görünüşe sahipti şuan.Buna aldırış etmedi,Ah tanrım... İç sesi iel ağlamaklı çıkıyordu artık.Vücdunu doğrultunca kaşrısında oturup ona şevkat dolu bir ifadeyle bakan psikoloğuna çarptı gözü.Oraya oturduğunu hiç fark etmemişti.Dış dünyayla bağını koparmış durumdaydı çünkü bir kaç dakika önce.Koltuğa tekrardan yaslandı,ve içindeki nefesi poflamayla karışık dışarıya verdi.''İlgi alanı bulma konusunda biraz daha çabalamalıyım sanırım.Bu benim için zor olacak gibi.Genellikle bir hobiye ihtiyaç duymadığımdan hiç kendimi zorlamadım.Garip,öyle değil mi?Neyse başka bir konuya geçelim lütfen.Bir sonraki seyasımızda bu konu üstüne daha fazla konuşuruz.Ama şimdi değil,lütfen.'' Evet daha fazla bu konu üstüne durmak istemiyordu,ama en azından ilgi alanlarının farkına varmaya çalışacaktı,öyle umuyordu yani.Yüzündeki ifadeyi düzeltti.Gülümsemeye çalışıyordu içten içe.Karşısında oturup içtenlikle gülümseyen noonası ona gülümseme isteği hissettiriyordu.Hangi açıdan bakarsa baksın cidden abisinin iyi bir psikolog seçtiğinin farkındaydı.

Artık ıslalıklar tamamen kaybolmaya başlamıştı.Üstüne dokunduğunda üşümüyordu sonuçta.Cam tarafına döndü,her ne kadar tül olsa da yağmur yağmadığı anlaşılıyordu.Buna memnun kalmıştı.Önüne döndü.''Bu aralar hastalarınla yoğunluğun nedir?Birgün yemek yemeye çıkalım mı?Hasta-psikolog ilişkisinin dışına çıkmak seni rahatsız eder mi noona?''
Woo Jong Jin
Woo Jong Jin
III. Sınıf
III. Sınıf

Mesaj tarafından Lee Min Heon Ptsi Kas. 12, 2012 6:56 am

Dikkatlice Jong Jin'i izliyordu. Yaptığı her hareket, kurduğu her cümleyle onu daha iyi tanıyordu. Gülümsemeye devam etti. Bu konudan sıkılmış olması onu hiç mi hiç şaşırtmamıştı. Her insan, haksız olduğu yada yapabileceğine inanmadığı ama yapabileceği hakkında şeylerden konuşurken bunu yapabileceklerinin farkına vardıklarında her zaman konuyu değiştirir, konuşmayı ertelerdi. Tamda tahmin ettiği gibi. Gülümsemesi suratında daha çok yayılıyordu. Kucağına aldığı deftere tekrardan yazmaya başladı. İlgi alanı bulma konusunda kararsız Defterinin arasına kalemi koyup masanın üstüne koydu. Ellerini dizlerinin üstünde birleştirdi. ''Pazar gününe ne dersin?'' Jong Jin'le doktor-hasta ilişkisinin dışına rahatlıkla çıkabilirdi. Hem bu sayede onu daha iyi tanıyacağını umuyordu. Normal konulardan konuşurlardı, belkide ailesinden yada arkadaşlarından bahsetmesini sağlayabilirdi. Yada işini, iş dışına taşımayıp onunla gerçekten bir abla-kardeş gibi bir gün geçirebilirdi. Herhangi bir taşkınlık yapacağını sanmıyordu. 2 aylık bir tanıma içerisindeydi. Onun şu ana kadar hiçbir zaman saygısızlık yaptığını görmemişti. Bu yüzden yemek boyunca bir yaramazlık yapmayacağına emindi. ''Sadece akşam yemeği mi? O gün boşsan bir abla-kardeş gibi vakit geçirebiliriz. Sabah bana kahvaltıya gelebilirsin. Akşam yemeğine kadar gezebiliriz. Gece olunca ben seni yurda tekrardan bırakırım.'' Güzel fikirler üretiyordu. Şaşırmıştı. Normalde hiçbir erkeğe böyle bir teklifte bulunmazdı. Ona göre değildi erkeklerle buluşmak. Mi Sun'la kavga ettiğinden beri erkeklerle zaman geçirmeye başlamış olsa da, ondan meslek bakımından bir üst kademesi olan Ye Jun ile dışarı çıkmamıştı pek. Tabi onunla sirke giderse başkaydı. Yüzündeki gülümsemesini biraz sildi. Çenesi ağrımıştı biraz. ''Ama bir şartım var.''

Lee Min Heon
Lee Min Heon
Psikolog
Psikolog

Mesaj tarafından Woo Jong Jin Ptsi Kas. 12, 2012 7:32 am

İçinden gelen bir teklif atmıştı ortaya.Yani sürekli yurtta yemekten bıkmıştı belki de.Sonuç oalrak söylemişti.Olumsuz bir sevap almaaycağını düşünüyordu,öyle de olmuştu.''Pazar gününe ne dersin?'' Her zman olduğu gibi bu pazar da boştu.Sadece ısıtıcıya yapışıp yatardı büyük ihtimal.Havaalr soğuduğundan öyle oluyordu.Onay anlamında başını salladı.Noona konuştukça yüzündeki memnunluk ifadesi büyüyordu.Abla-kardeş ilişkisi... Evet bu cidden hoşuan gidbilirdi.Psikoloğuna daha yakın olmak istiyordu çünkü.Sonuçt aher şeyini onunla paylaşıyordu.Tammam kabul bahabında konuşacakken Min Heon'un tekrar söze girişmesi ile duraksadı.''Ama bir şartım var.'' Büyümüş gözlerinden şaşırdığı anlaşılıyordu.Sırtını yaslamış olduğu koltuktan ayrılıp biraz önüne doğru yöneltti vücudunu.''Ne gibi bir şart noona?'' Noona demeye iyiden iyiye alışmıştı artık.Normalde bu tip samimi hitapları sevmezdi ama şuan durum farklıydı ona göre.Gülümsedi.Merakla onun vereceği cevabı bekliyordu.Çünkü cidden o şartı merak etmişti.Min Heon'un bu dalgın halden çıkıp cevap vermesini beklerken çoktan ddağını ısırmaya başlamıştı.Artık bu sürekli olan bir şey gibiydi.Refleks denebilir miydi,bilmiyordu.Ama hep sıkılıp beklediğinde gerçekleşiyordu.

Woo Jong Jin
Woo Jong Jin
III. Sınıf
III. Sınıf

Mesaj tarafından Lee Min Heon Çarş. Kas. 14, 2012 10:32 am

''Bir daha ki buluşmamızda...''duraksadı. Sahi, bir daha ne zaman buluşacakları? Masasına koyduğu ve Jong Jin hakkında aldığı notları yazdığı küçük deri defteri kucağına aldı ve ilk sayfayı açtı. Seanslarının olduğu tarihlere göz gezdirdikten sonra kafasını tekrardan Jong Jin'e çevirmişti. ''İki hafta sonra, yani ayın yirmi dördünde tekrardan burada buluştuğumuzda, bana en az bir tane ilgi alanı bulup geleceksin tamam mı? Eğer bulmazsan seni o gün seansa almam. Anlaştık mı?'' İki hafta. Onun için biraz fazlaydı aslında. Jong Jin'i biraz kasması gerekiyordu. Daha doğrusu terletmesi. Ama genede bol keseden ona 2 hafta vermişti. İlgi alanı bulacağına inanıyordu. Zaten sağlam kazık vurmuştu ona. ''Seni seansa almam'' Bu, 4 hafta yani tam bir ay boyunca seansa girememek oluyordu. Ne kadar da kötü bir durumdu. Ama Jong Jin'i kasmak için bunu yapması gerekiyordu. İpleri işin başında sıkıya almalıydı ki, gevşemesin. Bazı şeyler hakkında biraz geç kalmıştı. Ama zararın neresinden dönseler kardı. En azından bir ilgi alanı bulabilirse, universite sınavlarına girmeyi red ederse bile ona meslek bulmakta yardım edebileceğine inanıyordu.
Lee Min Heon
Lee Min Heon
Psikolog
Psikolog

Mesaj tarafından Woo Jong Jin Cuma Ocak 04, 2013 11:48 am

İki hafta sonra, yani ayın yirmi dördünde tekrardan burada buluştuğumuzda, bana en az bir tane ilgi alanı bulup geleceksin tamam mı? Eğer bulmazsan seni o gün seansa almam. Anlaştık mı? Ses çıkarmadı fakat evet anlamında başını salladı.Çok da zor bir şey olmamalıydı,değil mi?Gülümsedi.Evet bunu yapabilirdi.''Anlaştık noona.Dediğini yapacağım.'' Büyük ihtimal yine konu dönüp dolaşacak dans konusuna gelecekti.Bilmiyordu,dansa yeteneği olabilirdi fakat bu onun için bir ilgi değildi.Sadece basketbol gibi stresini atmak ve yalnızlığını paylaşmak için kullanıyordu dansı.Oturduğu yerden hızlıca kalktı ve pencerenin yanına doğru ilerlerdi.Hala yağmur yapıyordu fakat çok da şiddetli sayılmazdı.Arkasını dönüp konuşmaya başladı.''Sanırım bugünlük bu kadar yeter.Düşünmek için az zamanım var,öyle değil mi?'' Dalga geçtiği ses tonundan belli oluyordu,sırıttı.''Yağmur hala devam ediyor,tekar bastırmadan önce gitmeliyim.'' Min Heon başıyla onay verdi.O da hemen asmış olduğu montunu giydi.Kurumuş değildi,fakat o kadar da kötü sayılmazdı.Hazır olduğunda tekar Min Heon'a döndü.''Belki de şu üniversite konusunu da düşünürüm.'' Hafifçe dil çıkarıp dışarı çıktı.

THE END

Woo Jong Jin
Woo Jong Jin
III. Sınıf
III. Sınıf