IMAGINE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[BESTE&SÖZ YAZIMI] DERS 1

4 posters

[BESTE&SÖZ YAZIMI] DERS 1  Empty [BESTE&SÖZ YAZIMI] DERS 1

Mesaj tarafından Kim Jung Hwan Perş. Kas. 15, 2012 12:12 pm

[BESTE&SÖZ YAZIMI] DERS 1  Tumblr_mcipltPV6n1rj8475o2_250
*insert dersle alakasız gif*

K i m J u n g H w a n
    Beste&Söz Yazımı
    D e r s 1
    "Ahaha! Öyle soru mu olur,
    elbette sıfır alacaksın! : D:Dd:DÇ:snf:DjKFL:D:D"

G Ö R E V
Dört yahut beş satır civarında, terkediliş temalı nakarat kısalığında şarkı sözü yazmak.

Sözler duyguların elçisidir ve bir şarkıyı asıl kaliteli kılan şey sözleridir. Sizden ilk isteğim; bize harikalar yarattıran duygulardan sadece biri olan kedere, terkedilişin sizde yaşattığı her türlü hissi içinde barındıran nakarat kısalığında, öz, etkileyici sözler yazmanız. Gözlerinizi yumun ve düşünün. Hissedin ve bırakın kaleminiz sizin yerinize yazsın.

x İstediğiniz uzunlukta yazabilirsiniz. Fakat tercihimiz rica ederim 25 satırdan kısa olsun. Pls. Sizinki kaç santim?
x Rplerinizde bana ona buna şuna laf atıp tutabilirsiniz. Aranızda rp döndürebilirsiniz, rp arası birisinden yardım alabilirsiniz. Rpyi çok da aşırıya kaçmamak şartıyla toplu rp tadında yapmayı planlıyorum. Demek istediğim ders ortasında halay çekemezsiniz, sevişemezsiniz, duygusal çöküntüler yaşayamazsınız; ama biri hata yaptı mı ben onunla dalga geçersem öğretmene toplu sınıf atarlanması yapabilir, birisinin performansında ona destek olabilirsiniz.
x Beni yönetmeyin. Bunun yerine rpyi bana sorduğunuzu yazarak yazın, ben size cevap yazarım şeker şeyler sizi.
x Kopya çekmek caiz değil, yakalanmak sevaptır.
x Yazdığınız sözü facebookta sürekli eski sevgilisine laf atan nikonlu aşırı şekil kızın facebook statülerinden çalabilirsiniz.
x Puanlama 10 üzerinden yapılacaktır. Tam puan aldığınızda adminlere dilenip üşenmezsem veya iyi zamanıma denk gelirse profilinize yetenek olarak ekli değilse bestekarlık veya söz yazım (eğer öyle yetenek varsa) gibi bir şeyler uydurulup eklenecektir. Sıfır puan alabilirsiniz elbette. Bir de soruyorlar ahahahkjdsn. Hatta hızımı alamayıp eksilere bile düşebilirim. Ahauahjdkfsan fakirler sizi.

Kim Jung Hwan
Kim Jung Hwan
Beste ve Söz Yazım Öğretmeni

[BESTE&SÖZ YAZIMI] DERS 1  Empty Geri: [BESTE&SÖZ YAZIMI] DERS 1

Mesaj tarafından Kang Na Gi Cuma Kas. 16, 2012 12:08 pm

Onu görünce tüyleri diken diken olmaya başlamıştı bile. Kedi tıslaması gibi sesler çıkartarak onun kendine attığı bakışları savurmayı başarıyordu. Bakışlarını ondan alarak kağıdına çevirdi. Terkedilmek mi? Hayatında böyle bir şey yaşamamıştı ki. Annesi ve babasının ölüşü sayılır mıydı? Belki sayılır umuduyla bir şeyler yazacaktı. Zaten hayatındaki tek üzücü nokta da bu sayılırdı. Kağıdı çevirerek kalemini eline aldı ve düşünmeye başladı. İngilizce bir şeyler yapabilirdi.
    " It feels like i'm regretting all of this,
    How can you be so mean to me,
    What's that means to you?
    Am I that easy to you?
    You can left me so easily.
    I think you don't deserve me."

Öylece karaladığı basit bir söz sayılırdı. Besteleme bile yapmıştı anında. Bu konuda kendisini gerçek bir dahi gibi hissetmeye başlamıştı.
    " I don't know if you're serious about this.
    Yeah, you know, you' re always right.
    I have nothing to say when you left me.
    Some day, i' m regretting all of this.
    When you left me... Everything must have an ending."

AWW YESS! Tamam, bunu yapabileceğine iyiden iyiye inanmaya başlamıştı.
    " Truthfully, i don't know you that much.
    But when you left me, it feels so cold inside.
    My other pard was dying and i can't do anything.
    I was lonely, i was upset, i was... i was just a child...
    What am i gonna do from now on?
    Tell me woman, you were my mother.
    Tell me big, handsome man, you were my father."

Sözcükler öylesine dökülürken içinde birikenleri aktardığının da farkına varıyordu. İşin aslı, oldukça iyi bir iş çıkarttığını düşünmeye başlamıştı. Rap ile karışık bir ballad yapılabileceğini düşünüyordu. Kağıdı isteksizce ona uzatırken gözü başka yerlere bakıyordu.

FUCK THE UZUN RP.
Kang Na Gi
Kang Na Gi
III. Sınıf
III. Sınıf

Mesaj tarafından Shin Mia Cuma Kas. 16, 2012 12:22 pm

Sınıfa güle oynaya geldikten sonra öğretmeninin hafif bayık havasına kapılınca ister istemez ufak bir ürperti gelmişti. Öğretmeninin yakışıklı, oldukça yakışıklı, fazla yakışıklı olduğunu kabul ediyordu. Buna rağmen tipi değildi, tabii ki de bu Mia' nın ona iyi davranmamasını gerektirmiyordu. Ders konusunun en iyi bildiği tatlı ve sevimli şeyler olacağı günleri iple çekiyordu. Şimdi ise lanet terkedilmek temalı bir şarkı sözü yazacaktı. Fuck this shit diyerek desk flip yapmasına az kalmıştı. Pembe renkteki kağıdını iyice önüne çekerken tüylü kaleminin ucunu kemirmeye başladı. Başarısızlık örneğiydi ve yazamayacağının da farkındaydı.
" You were my precious,
you were my everything.
I feel so empty when you left me.
My dear candy, my name is Sandy."

Başarısızlık ve hayalgücünün vücut bulmuş halini oynuyordu burada. Aklına gelmeyen sözcükler yüzünden sırf kafiye olsun diye saçma sapan şeyler yerleştirmeye başlamıştı. Ama umrunda değildi, tek istediği görevini yerine getirmiş gibi yaparak kağıdı doldurmak ve teslim edebilmekti.
" I loved you, how can you do this to me?
Why are you being like this?
Come and love me,
My dear candy."

Bu kadar kısa bir şey yazmış olmasına rağmen ingilizcesi kıt olduğu için bununla dahi avunmuş ve sevinmişti. Tatlı bir gülümseme yapmaya çalışarak kağıdını öğretmenine uzatırken " Belki gülümsememi beğenir, bir mucize olur ve iyi puan verir." diye umuyordu. Hayır, mucizelerin gerçekleşmeyeceğini biliyordu. " Teşekkürler, teşekkürler, saygılar hocam." Başını sallayarak ve selam vererek dersten çıkmaya çalışıyor, her geri adım atışında takılıyor ve sendeleyerek kapıya bir adım daha yaklaşıyordu.
Shin Mia
Shin Mia
II. Sınıf
II. Sınıf

Lakap : Amy, Cutie, Weirdo.

Mesaj tarafından Lee Mi Cha Cuma Kas. 16, 2012 1:23 pm

Sınıfa girer girmez hissettiğim gerilim bir adım geri atmama neden oldu. Okulda ki ilk günüm olduğu için zaten yeterince gergindim. Birde böyle soğuk bir ortamla karşılaşınca bir an kabus olup olmadığını düşündüm. Kafamı iki yana sallayıp sınıfta boş bulduğum sıraya oturdum. Yan tarafımda oturan kız bana küçümseyen bir bakış atıp önündeki kağıda gömüldü. Dikkatimi ders hocasına verdim. Oldukça karizmatik biriydi karizmatikliği geçtim adam gerçekten yakışıklıydı. Başımı tekrar iki yana sallayıp tahtada yazanlara odaklanmaya çalıştım. Demek söz yazılacakmış. Kalemi elime sıkıca aldım.

Where are you?
I don't see anything.
It's hurts my hearth.
Why don't you come back?
I'm looking you.
Maybe, you'll be come back...

I find you.
Where am I
Now it doesn't hurt my heart
I'm fine.
Cause, you'll be come back...

Bu duygular benim miydi? Emin değildim. Annem ve babam aklıma geldi. İçimde bir boşluk hissettim. Bir an hüzünlendim. Önümde ki kağıda baktım. Daha fazla devam edersem sınıftan ağlayarak çıkacağımı biliyordum. Sıranın üstündeki eşyalarımı apar topar toplayıp kağıdımı öğretmenin eline sıkıştırdım. Sınıfta daha fazla duramayacağımı bilip kendimi koridora attım. Sanırım bu duygular yeni bir başlangıcın yan etkileriydi.
Lee Mi Cha
Lee Mi Cha
II. Sınıf
II. Sınıf

Lakap : MIKA

Mesaj tarafından Kim Jung Hwan Paz Kas. 25, 2012 6:44 am

Gözlerim kanıyor.

Kang Na Gi;; Hey, çocuk. Cidden, daha önce hiç mi kalbin kırılmadı? 6/10 İyi düşünüyorsun. Sadece düşündüklerini kendinin de gördüğünden emin değilim.

Shin Mia;;... 2/10 Umarım eğlence sektörü kariyerinde şarkı sözü işlerini başkalarına bırakırsın ve kamera karşısında gülümsemekle yetinirsin.

Lee Mi Cha;; Bu kadar derin bir duygu için biraz tekdüze sözler olmamış mı sahiden sence de? Belki de duyguları biraz daha toplanmış yazmalısın. 3/10

ders bitmiştir.
Kim Jung Hwan
Kim Jung Hwan

- Similar topics